Fakti.bg | 25.08.2020 18:17:45 | 184

Локомотив София разби Септември в мач със седем гола (ВИДЕО)

Локомотив (София) победи Септември (София) с 5:2 в последния мач от четвъртия кръг на Втора лига. Срещата, играна на стадиона в Драгалевци предложи много емоции на зрителите с откритата си и динамична игра.

След този успех "железничарите" са на първо място с 12 точки и голова разлика 10:2. По всичко личи, че те са големият фаворит за първото място във втория ешелон. Септември е на 11-а позиция с 4 точки и голова разлика 6:6. Отборът е с мач по-малко, защото по програма трябваше да играе миналата сряда с отказалия се тим на Дунав (Русе).

Срещата беше много открита и динамична, като головите ситуации пред двете врати се редуваха една след друга.

В 15-ата минута Денислав Станчев откри резултата с премерен удар по земя. Той беше изведен зад защитата от Илиан Стефанов при бърза атака на "железничарите".

В 37-ата минута неразбирателство в защита на Локомотив доведе до изравняване за 1:1. След центриране топката се удари в гърба на Матеус и падна в краката на Асен Георгиев, който от три метра порази целта.

В 45-ата минута Ангел Грънчов подкоси искания от Левски Педро Ферари и съдията Георги Гинчев веднага посочи бялата точка. Светослав Диков излъга вратаря и стреля по земя в опразнения десен ъгъл за 1:2.

Веднага след подновяването на играта Александър Александров направи резултата 1:3. Той пое топката до десния тъч и с хубав индивидуален рейд влезе навътре и под малък ъгъл стреля под гредата.

Марио Илиевски намали на 2:3 в 67-ата минута след асистенция на резервата Аспарух Смилков. Защитата на Локомотив "заспа" и не можа да изчисти топката след центриране.

Илиан Стефанов вкара гол от нищото за 2:4 в 70-ата минута. След тъч Ангел Грънчов и Асен Георгиев не се разбраха и Илиан Стефанов изникна сам и прониза септемврийския вратар.

Наско Милев имаше ключова роля за петия гол на Локомотив. Той слезе до аутлинията 75-ата минута и върна топката пред наказателното поле. Там Илиан Стефанов стреля безпощадно по земя за 2:5.

В края "желзеничарите" можеха да вкарат още няколко гола, възползвайки се от сваления гард на "септемврийци".

На трибуните бяха забелязани чакащият възможност да заиграе в Левски Валери Божинов, както и бившият футболист на ЦСКА Стойко Сакалиев, които внимателно анализираха играта на двата отбора.