Fakti.bg | 27.08.2020 19:56:32 | 151

За Славия Лига Европа започна и свърши в Албания (ВИДЕО)

Славия загуби мача си от първия кръг на Лига Европа срещу албанския Кукеси. "Белите" отстъпиха с 1:2 и са аут от надпреварата. Фрайдей и Купър се разписаха за победителите, докато Калоян Кръстев вкара за столичани.

УЕФА взе решение всички сблъсъци от предварителните кръгове на евротурнирите този сезон да се решават в един мач, така че възпитаниците на Златомир Загорчич ще трябва да се завърнат преждевременно в страната и да съсредоточат усилията си върху шампионата.

Първото полувреме стартира добре за българския състав, като Кръстев и Стоев непрекъснато провокираха защитниците пред себе си, в опит да ги принудят да сгрешат.

Късметът обаче не беше на страната на българския отбор, като чисто голово положение за "белите" така и не идваше.

Вместо това зачестиха пробивите на съперника, основно осъществявани по левия фланг от нападението.

Защитниците на софиянци бяха на ниво, но на няколко пъти изпускаха бързоногите състезатели на съперника. За сметка на това Стериакис бе безупречен през първите 45 минути, като винаги бе на точната позиция, спирайки набезите на нападателите на албанския отбор.

Удар на Рока в средата на полувремето, след самостоятелен негов пробив, очевидно притесни всички в Славия. И този път обаче Стериакис бе на мястото си и спря движението на топката в ключов момент.

Последваха нови две опасности пред него, като в тях бе замесен Лимай. Ударите му от средна и далечна дистанция обаче бяха избити от вратаря на "белите" в корнери, след които така и не следваше нещо опасно.

Малко преди почивката столичани пробваха да изненадат опонента си с две бързи контраатаки през центъра, но Стоев, а след това и Гамаков, се оказваха зад последния бранител на Кукеси.

В 55-ата минута Патев извърши нарушение в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Езе, който прати Стериакис в обратния ъгъл за 1:0.

До финалните минути в мача "белите" все така оставаха само с един точен удар във вратата на съперника си и по нищо не личеше, че софиянци ще успеят да се върнат в срещата.

На всичко отгоре акциите на Гавазай и компания не спираха, което вещаеше единствено неприятности за Стериакис и отбраната пред него.

Девет минути преди последния сигнал обаче Патев изкупи до голяма степен вината си за извършеното нарушение в ситуацията за дузпата от първата част, центрира по перфектен начин към Калоян Кръстев, който с диагонален удар с глава възстанови равенството.

Крайното 2:1 бе оформено само 4 минути след попадението за българския тим. Купър вкара с акробатично изпълнение, след като бе намерен между двама бранители и матира Стериакис с неочаквано отиграване.

Нова промяна в резултата нямаше и Славия отпада от надпреварата. Кукеси продължава в следващата фаза.