БНР | 29.08.2020 17:55:19 | 111

Арсенал победи Ливърпул след дузпи и спечели трофей

Носителят на Купата на футболната асоциация Арсенал победи шампиона във Висшата лига Ливърпул с 5:4 след изпълнение на дузпи и спечели "Къмюнити Шийлд". В редовното време срещата завърши 1:1. Двубоят се игра без публика на стадион "Уембли" в Лондон.

Арсенал спечели "Къмюнити Шийлд" за 16-и път в историята си.

Пиер-Емерик Обамеянг се превърна в герой за "артилеристите". Габонският нападател откри резултата в 12-ата минута, а след това реализира последната дузпа, която осигури победата на тима на Микел Артета.

Обамеянг посвети попадението на Чадуик Боузман, който игра главната роля в "Черната пантера". Актьорът почина днес на 43-годишна възраст.
Такуми Минамино, който влезе като резерва, отбеляза първия си гол за мърсисайдци, с който изравни в 73-ата минута.

Садио Мане прати топката към Мохамед Салах в наказателното поле, тя се отклони от египтянина и попадна в японеца, който я прати в мрежата. Ситуацията беше разгледана със системата ВАР заради игра с ръка на Салах, но попадението беше зачетено.

Риан Брюстър направи единствения пропуск от бялата точка за отбора на Юрген Клоп.

Ливърпул загуби трофея за втора поредна година след изпълнения на дузпи. Миналия сезон отново срещата завърши 1:1 в редовното време, а тогава играчите на Манчестър Сити триумфираха след изпълнение на 11-метрови наказателни удари.