Fakti.bg | 02.09.2020 06:53:18 | 117

Григор Димитров си върна на американец и продължава напред в US Open

Григор Димитров стартира отлично пътя си на US Open. Българинът победи без проблеми представителя на домакините Томи Пол с 6:4, 6:3, 6:1 в мач от първи кръг на надпреварата.

По този начин Гришо взе реванш от американеца за загубата от него на Australian Open по-рано тази година.

Гришо започна отлично мача и проби още в първия гейм. Пол от своя страна не успя да реализира нито една от шестте възможности да спечели подаването на Димитров в първата част и българинът стигна до успеха в сета без проблем.

Втората част отново започна с пробив на Григор за 1:0. Българинът още повече притисна съперника си и при 4:2 имаше възможност да спечели още един сервис на Пол, но американецът обаче се справи и спечели гейма си за 4:3. Още в следващия обаче Димитров успя да пречупи американеца и го проби отново за 6:3.

Третия сет също започна повече от перфектно за Григор. Той реализира пробив за 2:0, а след затвърди с гейм на 30. Гришо усети, че може да довърши разколебания си съперник - проби отново за 5:1, след което затвори мача на свой сервис.

В следващия кръг Гришо ще играе с Мартон Фучович, на когото също има да си връща. Димитров загуби от него преди седем дни във втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Синсинати, който се игра в Ню Йорк заради пандемията от коронавирус.