БНР | 08.09.2020 03:04:18 | 132

Защитник на Лудогорец вкара гол за Румъния

Защитникът на Лудогорец Драгош Григоре вкара гол за победата на Румъния с 3:2 над Австрия като гост в мач от група 1 на Лига "В" на Лигата на нациите.

Григоре вкара за 2:1 в полза на румънците в 51-вата минута, когато бе оствен непокрит при центриране от фаул и с мощен удар с левия крак от близка дистанция матира отбраната на австрийците.

Преди това румънците бяха повели още в третата минута чрез Денис Алибек, но в 17-ата Австрия изравни чрез Кристоф Баумгартнер.

След гола на Григоре последва натиск на Румъния и в 70-ата минута Александру Максим покачи на 3:1 с прехвърлящ удар.
Малко след това гредата спаси Австрия от нов гол, а противно на логиката домакините стигнаха до гол в 81-вата минута чрез карим Онисиво. До края обаче Австрия не успя да се пребори за точка.

В другия мач от групата Норвегия разгроми като гост Северна Ирландия с 5:1.

Мохамед Елюнуси вкара за 1:0 в полза на "викингите" още във втората минута, но в шестата Пади МакНеър изравни.
Още в следващата атака Норвегия си върна аванса чрез головата машина Ерлинг Холанд, а в 19-ата Александър Сьорлот бе точен за 3:1. В началото на второто полувреме Сьорлот и Холанд добавиха по още един гол за категоричния успех.

В класирането в групата води Румъния с 4 точки, пред Австрия и Норвегия с по 3 точки и Северна Ирландия с 1 точка.
В група 2 Шотландия поведе в класирането след обрат и победа над Чехия с 2:1 като гост.

Домакините, които играха със състав, изграден изцяло от дебютанти, откриха резултата в 12-ата минута чрез Якуб Пешек, но в 27-мата Линдън Дайкс изравни.

Райън Кристи донесе победата на "гайдарите" в 52-рата минута, когато бе точен от дузпа.

В другия мач от групата Израел и Словакия приключиха при 1:1. Словаците вкара първи в 14-ата минута чрез Михал Дуриш, но Израел се добра до точката в добавеното време с гол на Илай Емкиес.

В класирането първи са шотландците с 4 точки. Следват Чехия с 3, Израел с 2 и Словакия с 1.