БНР | 08.09.2020 03:07:51 | 91

Италианците без проблеми в Амстердам

Италия продължи историческата си традиция да не губи срещу Нидерландия като гост и победи "лалетата" с 1:0 в Амстердам в мач от група 1 на Лига "А" на Лигата на нациите.

Единственото попадение в мача падна в последните секунди на първото полувреме и бе дело на халфа на Интер Николо Барела.

Като цяло "адзурите" доминираха, а домакините не успяха да покажат играта, с която спечелиха срещу Полша преди няколко дни.

В другия мач от групата Полша записа първа победа, след като се наложи над Босна и Херцеговина като гост с 2:1. Домакините откриха в средата на първото полувреме от дузпа чрез Харис Хайрадинович, но точно преди почивката Камил Глик изравни.

Успехът на Полша бе изкован в 67-мата минута от Камил Гросицки, който вкара победния гол.

В класирането в групата води Италия с 4 точки, пред Нидерландия и Полша с по 3 и Босна и Херцеговина с 1.