БНР | 10.09.2020 17:45:25 | 106

Загуба за Фонини след завръщането от 303-ия в света

Поставеният под номер едно Фабио Фонини отпадна във втория кръг на турнира по тенис в Китцбюел, след като загуби с 1:6, 2:6 срещу Марк-Андреа Хюслер (Швейцария), който е 303-и в света. Това бе първи мач за италианеца, след като той получи почивка в първия кръг.

Фонини, който излезе с бинтове на двата си глезена, направи цели четири двойни грешки и спечели само осем точки на собствен сервис, преди да загуби първия сет срещу швейцарския квалификант. Всичко това се случи в рамките на 22 минути.

Хюслер спечели три разигравания за пробив рано във втория сет и задържа своя, след което затвори мача с форхенд уинър. Това бе едва третата победа на швейцареца в елитния тенис и в следващия си мач той ще срещне испанеца Фелисиано Лопес.

След отпадането на Фонини, Диего Шварцман разполага с най-високия рейтинг на турнира. Аржентинецът, номер 13 в света, спечели с 6:2, 2:6, 7:5 срещу получилия уайлдкард Себастиан Офнер (Австрия).