БНР | 11.09.2020 17:54:03 | 297

Арда удържа 0:0 във Враца без капитана си

Отборите на Ботев (Враца) и Арда завършиха 0:0 в първия двубой от петия кръг на Първа Лига.

Все пак гостите от Кърджали трябва да са малко по-доволни от точката. Почти цяло полувреме те играха с човек по-малко, тъй като капитанът Пламен Крумов беше изгонен заради втори жълт картон. Арда продължава да няма загуба от началото на сезона.

През първата част двата тима играха равностойно, като положенията пред двете врати не бяха в изобилие. Все пак гостите бяха малко по-активни и търсеха повече атактите. Най-чистото положение беше в 22-ата минута, когато Светослав Ковачев се справи с двама от играчите на домакините отдясно и нанесе удар, който Красимир Костов изби в корнер.

Почти веднага след подновяването на играта Арда остана с човек по-малко. Капитанът Пламен Крумов беше изгонен за втори жълт картон, след като задържа Даниел Генов.

През втората част също нямаше много голови възможности.

В 62-ата минута Арда организира опасна контраатака. Топката стигна до Ковачев, който опита да изненада Костов с удар от далечна дистанция, но топката премина покрай гредата.

20 минути по-късно Василев отне топката от защитник на домакините, намери Мартинов, който стреля от около 30 метра, но прати топката опасно покрай вратата.