Fakti.bg | 11.09.2020 17:55:04 | 207

Ботев Враца и Арда "спукаха" топката

Ботев (Враца) и Арда не успяха да се победят в първи мач от 5-ия кръг на Първа лига. Двубоят във Враца завърши 0:0. Гостите играха цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Пламен Крумов бе изгонен за два жълти картона.

Така възпитаниците на Николай Киров продължават да са непобедени от началото на сезона. Кърджалийци събраха 9 точки и са временно на трето място. Ботев има 4 пункта и е 11-и.

Гостите бяха по-активният отбор през първото полувреме. В 5-ата минута Светослав Ковачев проби отдясно и намери в наказателното поле Радослав Василев. Нападателят опита удар, който мина над вратата.

Малко след това шут от движение на Том излезе в аут. В 22-ата минута Иван Коконов се справи с двама противникови играчи и стреля силно, но Красимир Костов изби в корнер.

След половин час игра Лозев навърза двама играчи на Ботев отдясно и центрира в наказателното поле, но Коконов с глава не намери очертанията на вратата.

В 37-ата минута Домовчийски свал топката за Юлиан Ненов, който стреля в аут.

Почти веднага след подновяването на играта Арда остана с човек по-малко. Пламен Крумов задържа Даниел Генов и бе изгонен за втори жълт картон.

В 56-ата минута Генов проби през центъра и шутира, но не намери очертанията на вратата.

Шест минути по-късно гостите организираха опасна контраатака. Светослав Ковачев получи топката пред наказателното поле и нанесе коварен удар, който премина покрай вратата.

В 78-ата минута врачани получиха отлична възможност да поведат в резултата. Илия Миланов засече с глава центриране от корнер, но стреля над гредата.

Четири минути след това силен шут на Мартинов мина опасно покрай вратата. В добавеното време Н`Диайе опита удар, който срещна противников играч и излезе в корнер.