БНР | 12.09.2020 14:04:43 | 181

Арсенал стартира сезона с класика

Арсенал стартира новия шампионат с класически успех. В среща от първия кръг "артилеристите" победиха с 3:0 като гости състава на Фулъм, който се завърна във Висшата лига през лятото на 2020 година.

Гостуващият отбор взе ранен аванс в резултата на стадион "Крейвън Котидж" след попадението на Александър Лаказет с удар отблизо при добавка още в осмата минута.

Пет минути след почивката дебютантът Уилиан центрира отдясно от ъглов удар и Габриел с глава реализира второто попадение в двубоя.

Арсенал достигна до класическия успех в 57-ата минута. Пиер-Емерик Обамеянг реализира красиво трето попадение с шут в горния ъгъл след пас на Уилиан.

Фулъм отправи само два точни удара през целия мач, докато "артилеристите" пропуснаха да реализират още попадения във вратата, пазена от Марек Родак.

По-късно днес ще бъдат изиграни още три срещи от първия кръг във Висшата лига, между които и двубоят на шампиона Ливърпул със завърналия се в елита Лийдс.