Fakti.bg | 12.09.2020 20:25:48 | 289

Лудогорец показа класа и обърна Локо Пд, за да се поздрави с успех

Лудогорец постигна пълен обрат срещу Локомотив Пловдив в среща от 5-ия кръг на efbet Лига. Шампионите победиха с 3:1, като всички голове паднаха след почивката, предаде Dsport.

В началото на втората част Бирсент Карaгeрен даде аванс на гостите от Пловдив, но само десет минути по-късно Доминик Янков възстанови равенството.

В 80-ата минута „орлите“ стигнаха до пълен обрат в резултата след миг на индивидуална гениалност от страна на Алекс Сантана. Само няколко секунди по-късно след страхотна комбинация Елвис Ману се оказа на чиста голова позиция. Новото попълнение на шампионите не сбърка и оформи крайния резултат 3:1.

Локомотив изглежда владееше мача, създаде повече голова опасности от своя противник, но индивидуалната класа на домакините си каза думата.

След спечелените три точки Лудогорец е едноличен лидер в класирането на българския шампионат с актив от 12 пункта, на 1 пред ЦСКА. Локомотив остава с 9 точки след пет изиграни мача.

В началните минути на срещата Локомотив Пловдив на няколко пъти сериозно застраши вратата на Ренан дос Сантос, но до попадение не се стигна.

В 6-ата минута Лукас Салинас се възползва от грешка на Стефан Баджи, открадна топката и опита диагонален удар, но топката премина встрани от целта.

Десетина минути по-късно Салинс отново отне от Баджи и нахлу в наказателното поле. Бразилският полузащитник се оказа на чиста голова позиция, но не успя да намери очертанията на вратата.

Постепенно Лудогорец се окопити и завзе инициативата.

В 20-ата минута Жоржиньо беше фаулиран от Момчил Цветанов на сантиметри извън наказателното поле. Зад топката, за да изпълни прекия свободен удар, застана Клаудиу Кешеру. Румънският голмайстор стреля опасно, но Мартин Луков се намеси и спаси.

В 32-рата минута Антон Недялков стреля мощно от далечна дистанция. Топката прелетя на сантиметри от десния страничен стълб на вратата, пазена от Луков. „Смърфовете“ извадиха късмет в ситуацията, че топката не бе в очертанията на вратата, защото стражът им остана неподвижен на голлинията си.

Три минути по-късно Анте Аралица бе потърсен в наказателното поле на домакините. Антон Недялков успя да пресече паса, но подари топката на Димитър Илиев. Капитанът на пловдивчани много хитро пусна към Кристиян Илич. Футболистът на Локомотив се озова очи в очи с Ренан, но ударът му бе спасен от стража на шампионите. Секунди по-късно Бирсент Карагeрен засече центриране от ъглов удар. Вратарят на разградчани се бе позиционирал добре и успя да улови.

В първите минути от втората част Локомотив Пловдив отново натисна своя съперник и този път по-активните действия на „смърфовете“ в предни позиция се отплатиха. Центрирана топка в наказателното поле не бе изчистена добре от Драгош Григоре. Топката достигна до Бирсент Карагeрен, който без много да му мисли стреля силно по земя от далечно разстояние. Влезлият на почивката вратар на Лудогорец Владислав Стоянов плонжира, но не успя да попречи на топката да посети мрежата зад гърба му - 1:0 гостите в 52-рата минута.

Десет минути по-късно „орлите“ възстановиха равенството в резултата. Антон Недялков получи на левия фланг. Защитникът на домакините центрира остро по земя. В наказателното поле бе навлязъл Доминик Янков, който бе оставен непокрит. Нападателят стреля с първото си докосване и матира Мартин Луков, който само изгледа как топката влиза в мрежата зад гърба му.

В 70-ата минута Бирсент Карагeрен преодоля няколко противникови футболисти, за да си освободи пространство за удар. Деветката на Локомотив шутира по диагонала, но топката премина на сантиметри покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Владо Стоянов.

Индивидуалната класа в състава на Лудогорец се отрази на резултата в десет минути преди изтичането на редовното време. Алекс Сантана преодоля Петър Витанов и с техничен удар с левия крак завъртя топката покрай Мартин Луков за 2:1.

Секунди по-късно новото попълнение в редиците на разградчани Елвис Ману вкара за 3:1 и до голяма степен сложи точка на спора. Нидерландският атакуващ футболист бе изведен с прехвърлящо подаване зад гърба на защитата в черно-бял спортен екип. Ману овладя и безпроблемно преодоля Мартин Луков. Пловдивчани претендираха за засада, но повторенията показаха, че правилно голът бе зачетен.

В 90-ата минута Георги Минчев стреля опасно от границата на наказателното поле. Топката премина покрай вратата на Владислав Стоянов. До края резултатът остана непроменен. В оставащите няколко минути нито един от двата тима не създаде сериозна голова опасност пред противниковата врата.

За пловдивския тим предстои исторически сблъсък с Тотнъм в Лига Европа. Двубоят е в четвъртък. В следващия кръг на efbet Лига Лудогорец гостува на ЦСКА.