БНР | 13.09.2020 07:27:29 | 62

Сент Етиен излезе начело във Франция

Сент Етиен излезе начело във френското футболно първенство, след като в 3-ия кръг победи Страсбург с 2:0 и събра 6 точки, изпреварвайки Ница по голова разлика. Нападателят Денис Буанга вкара дузпа и подаде за второто попадение за успеха на Крокодилите. Буанга се разписа от 11-те метра в 57-ата минута, след като наказателният удар беше отсъден заради игра с ръка. 8 минути преди края тийнейджърът Махди Камара вкара за 2:0 след подаване на Буанга. Страсбург, който все още няма точка от началото на сезона, и в трите си мача до момента трябва да търпи дузпа срещу себе си.

В другата среща защитата на Монпелие успя да се справи със звездата от атаката на Ница Каспер Долберг, докато ветеранът Даниел Конгре вкара две попадения за успеха с 3:1. Старши треньорът на Ница Патрик Виейра реши да започне в атаката с двама- Долберг и Амин Гури, които имат общо 4 отбелязани гола до момента. Но домакините от Монпелие поведоха с 3:0, като резултатът беше открит от ветерана Гаетан Лаборде в 18-ата минута, а ветеранът Конгре вкара още два пъти след почивката. За Ница едно попадение върна централният полузащитник Данте в 69-ата минута.