Fakti.bg | 14.09.2020 18:54:45 | 179

И Берое победи Славия. Кризата при ''белите'' се задълбочава (ВИДЕО)

Берое се наложи над Славия като гост с 2:0 в мач от 5 кръг на efbet Лига. „Зелено-белите“ започнаха по-добре срещата и успяха да открият резултата в 18-та минута чрез Алиун Фал. Шест минути след подновяване на играта Христо Попадийн си отбеляза автогол и Берое поведе с 0:2.

Мачът бе дебют за Мартин Кушев начело на Славия.

Благодарение на успеха си старозагорци се изкачиха на втора позиция в първенството с 11 точки, колкото има и третият ЦСКА. Славия пък остава на предпоследното 13-то място в класирането с едва една точка в актива си.

Берое стартира по-добре срещата и създаде първата си опасна ситуация пред вратата на домакините. Гаюс Макоута центрира много добре в наказателното поле на Славия, където Алиун Фал засече топката, но тя мина над напречната греда на Антониос Стергиакис.

В 6-ата минута Иван Минчев стреля от далечно разстояние и Сергиакис не се намеси много добре, като топката попадна в Ибрахима Конте, чийто удар обаче срещна тялото на гръцкия страж. Впоследствие Алиун Фал опита добавка, но стреля високо над вратата на Славия.

В 13-ата минута Славия отправи първия си удар в очертанията на вратата на Берое. След изпълнение на корнер топката бе изчистена, но попадна на крака на Янис Карабельов, който стреля от разстояние, но Християн Василев се намеси стабилно и улови.

В 17-ата минута Гаюс Макоута бе изведен на добра позиция и стреля силно, но Сергиакис успя да избие в корнер. След изпълнението на ъгловия удар топката бе пратена в наказателното поле на домакините, където няколко играчи се сбориха, но в крайна сметка тя попадна на крака на Алиун Фал след груба грешка на Христо Попадийн и тъмнокожият нападател на заралии от непосредствена близост я прати в мрежата на Славия.

В 27-ата минута Радослав Кирилов от Славия стреля опасно от разстояние, но не успя да намери очертанията на вратата на Християн Василев.

В 33-ата минута Алуин Фал стреля опасно с глава, но ударът му мина над напречната греда на Славия.

В 44-ата минута Емил Стоев от Славия опита удар от въздуха по посока на вратата на Берое, но не успя да намери добре топката и тя мина високо над гредата.

В началото на второто полувреме Берое опита да отбележи втори гол. Стив Фуртадо центрира опасно в наказателното поле на Славия, където Еривалдо стреля с глава, но неточно.

В 51-ата минута Берое стигна до втори гол. Фуртадо напредна опасно до дясното крило и центрира остро в наказателното поле на домакините, където Христо Попадийн прати топката в собствената си мрежа.

Само 120 секунди по-късно Ради Кирилов бе изведен много добре срещу вратаря на Берое - Християн Василев, но се забави и ударът му мина високо над напречната греда на гостите.

В 55-ата минута Славия създаде едно от най-чистите си положения в мача. Радослав Кирилов намери отлично Христо Попадийн в наказателното поле на заралии, но бранителят не успя да стреля добре и прати топката над вратата на Берое.

В 63-ата минута Берое бе много близо до трети гол. Крум Стоянов напредна по крилото, като центрира в наказателното поле Еривалдо, но ударът на новото попълнение на старозагорци мина встрани от вратата.

В 69-ата минута Славия създаде много опасно положение, след като Емил Виячки стреля с глава, но топката се удари в гредата на Християн Василев. Впоследствие се оказа, че бранителят на "белите" е бил в засада.

В 75-ата минута Берое стигна и до трети гол. Гаюс Макоута намери отлично Кукула с центриране по тревата и новото попълнение на заралии се разписа със силен удар, който първо срещна напречната греда. Впоследствие попадението не бе зачетено от Георги Кабаков заради засада на нападателя на заралии.

В заключителните минути двата отбора си размениха по няколко по-опасни положения, но до нов гол така и не се стигна.