БНР | 15.09.2020 02:48:02 | 107

Победи на чужд терен за Уулвърхемптън и Челси

Уулвърхeмптън победи като гост Шефилд Юнайтед с 2:0 в среща от първия кръг на футболното първенство на Англия.

Гостите отбелязаха и двете попадения до шестата минута. Точни за успеха бяха Раул Хименес и Ромен Саис.

Още в 3-ата минута Даниел Поденсе центрира към Хименес, който засече топката под гредата. След още три минути резултатът стана 2:0. Нето изпълни корнер, а Ромен Саис надскочи защитниците на Шефилд Юнайтед и с глава вкара топката в мрежата.
През второто полувреме гостите намалиха темпото, играха предимно в защита и до нови попадения не се стигна.

Отборът на Челси също започна победно като гост. Лондончани спечелиха с 3:1 при визитата си на Брайтън.

Жоржиньо от дузпа, Рийс Джеймс и Курт Зума вкараха за Челси, а Леандро Тросард репликира, но недостатъчно за Брайтън със своя гол.