Fakti.bg | 17.09.2020 17:55:16 | 281

Давид за малко да повали Голиат - Локо Пловдив се бори, но не издържа в последните минути

Носителят на Купата и Суперкупата на България Локомотив (Пловдив) загуби у дома от Тотнъм с 1:2 в очаквания с голям интерес мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа и отпадна от надпреварата.

Треньорът на "смърфовете" Бруно Акрапович заложи на всичко най-добро, с което разполага, а мениджърът на "шпорите" Жозе Моуриньо разчиташе от първата минута на голяма част от звездите си.

Още във 2-ата минута Парвиз Умарбаев центрира от фаул в наказателното поле, но капитанът Димитър Илиев бе изпреварен от Мат Дохърти. Бранителят изби с глава, а "шпорите" организираха бърза контраатака. Стивън Бергвайн подаде към Хьон-Мин Сон, който финтира Милош Петрович и шутира от границата на наказателното поле, след което Мартин Луков спаси с крак.

Постепенно гостите поеха инициативата, но защита на "черно-белите" бе подредена добре. В 10-ата минута Сон подаде към Джовани Ло Селсо, който пропусна топката. Стивън Бергвайн нахлу на скорост и мощно шутира, след което топката се удари напречната греда. "Смърфовете" веднага отговориха и Анте Аралица овладя топката в центъра, а след това реши да шутира от дистанция, но неточно над вратата.

В 17-ата минута Джовани Ло Селсо отправи далечен удар, но не намери целта и топката излезе в аут. Гостите продължиха да доминират и в 27-ата минута Бергвайн падна в наказателното поле след съприкосновение с Лукас Масоеро, а Жозе Моуриньо дори скочи от скамейката, но дузпа не бе отсъдена. Секунди по-късно Хари Кейн отправи неточен удар от дистанция.

Джовани Ло Селсо центрира от корнер в 36-ата минута, Хари Кейн се пребори с Лукас Масоеро и стреля с глава, при което се наложи Мартин Луков да се намесва решително, а след това при добавката Мат Дохърти бе в положение на засада. Четири минути след това Дохърти центрира и затрудни Мартин Луков, който от начало не улови, но след това поправи грешката си и хвана топката.

В 43-ата минута Сон центрира отдясно по земя и Хари Кейн игра технично с пета, но Милош Петрович блокира удара и Луков улови топката. В добавеното време на първата част Бирсент Карагерен бе изведен чудесно в наказателното поле и можеше да шокира гостите, но шутира над вратата.

След почивката в 53-ата минута Хьон-Мин Сон пропусна нова добра възможност, шутирайки над вратата от близка дистанция. Феновете на Локомотив пък направиха заря извън стадиона в подкрепа на своите любимци.

В 59-ата минута Мат Дохърти центрира в наказателното поле, където Джовани Ло Селсо овладя на гърди, след което се получи неразбирателство между Диниш Алмейда и Лукас Масоеро, от което се възползва Хари Кейн, който шутира, но Мартин Луков улови пред голлинията.

Натискът на гостите се засилваше, но "смърфовете" изненадващо поведоха в 71-ата минута, когато Лукас Салинас центрира от корнер, Димитър Илиев продължи към задната греда, където влезлият секунди по-рано от пейката Георги Минчев с глава отблизо се разписа за 1:0. Две минути след това домакините имаха възможност да удвоят преднината си. Бирсент Карагарен получи отдясно, финтира Бен Дейвис и стреля, но Лорис се намеси блестящо и изби.

В 78-ата минута се стигна до най-скандалния момент в мача. Съдията Харм Омерс отсъди дузпа за Тотнъм и показа директен червен картон на Диниш Алмейда, който игра с ръка на голлинията след удар на Бен Дейвис "Черно-белите" имаха основателни претенции за нарушение на Хари Кейн срещу Мартин Луков преди това. Последваха претенции на играчите на Локомотив и реферът показа втори жълт картон на Бирсент Карагарен, което означаваше, че "смърфовете" остават с девет души на терена, а в 80-ата минута Хари Кейн реализира безапелационно от бялата точка за 1:1. Две минути след това Мартин Луков се намеси блестящо след изстрел с глава на Хари Кейн отблизо.

Пет минути преди края на редовните 90 гостите направиха пълен обрат. Лукас Моура центрира по земя в наказателното поле, където Танги Ндомбеле стреля слабо към вратата на Мартин Луков, но топката залъга стража и резултатът стана 1:2.