Fakti.bg | 17.09.2020 18:56:20 | 249

ЦСКА успя да преодолее кошмара на българския футбол

ЦСКА се класира за третия предварителен кръг на Лига Европа, след като победи с 2:0 кошмара на българския футбол БАТЕ Борисов. "Червените" стигнаха до трудна, но сладка победа и ще се изправят срещу тима от Фарьорските острови Б36 Торсхавн в следващия кръг. Али Соу и Греъм Кери отбелязаха попаденията за "червените". Гостите пък изпуснаха дузпа при резултат 0:0.

ЦСКА започна по-активно двубоя, но без ситуации за гол. Първият точен удар в мача обаче бе на сметката на гостите от Беларус. Отправи го Нехайчик, но топката се озова в ръцете на Бусато.

Гостите натиснаха и пред полето на "червените" стана горещо. Първо Скавиш изведе Вилумсон сам срещу Бусато, но той излезе отлично и спаси шута.

Малко след това се стигна до дузпа за БАТЕ. Нехайчик стреля с глава в гредата, а топката се върна в игра. В опит да я боксира Бусато удари в лицето играч на съперника и съдията посочи бялата точка. Вратарят на ЦСКА обаче отново показа майсторството си в спасяването на дузпи и отрази удара на Милич. Това бе трета поредна спасена дузпа от Бусато, след като преди това той отрази удари от бялата точка в двубоите със Сайрънс в Лига Европа и с Черно море в Първа лига.

ЦСКА нанесе своя удар в последната минута на първото полувреме. Йомов получи топката по крилото, нахлу в наказателното поле и след хубав финт стреля. Шчербитски изби с мъка, но топката попадна право на крака на Али Соу, който я прати във вратата за 1:0.

След почивката БАТЕ натисна. ЦСКА се стремеше да задържа топката и да не позволява опасности пред вратата си. Скавиш удари греда, но това бе единственото сериозно положение за гол.

В заключителните секунди на срещата дори вратарят на гостите бе в полето на столичани, топката бе избита, а Греъм Кери я взе от центъра и на празна врата оформи крайното 2:0