БНР | 18.09.2020 20:05:17 | 253

Ботев (Пловдив) със загуба на стадион „Огоста“

Ботев (Пловдив) отново не успя да запише победа на стадион "Огоста".  Монтана победи "канарчетата" с 3:1 в среща от шестия кръг на българския футболен елит.

Така възпитаниците на Никола Спасов сложиха край на серия от две загуби без отбелязан гол и с 8 точки се изкачиха на седмото място в класирането.
 "Жълто-черните" пък записаха пети последователен двубой без успех и с 5 точки се свлякоха на 12-ото място.   Гостите започнаха по-добре и поведоха още в осмата минута. Атанас Илиев вкара с глава след центриране от корнер от ляво на Тодор Неделев.   Монтана реагира бързо и след четвърт час беше близо до изравняване.
След контраатака от ляво Николай Минков центрира към Тони Тасев, който с 7-8 метра засече с шпагат, но край целта. Две минути по-късно Минков стреля от левия ъгъл на наказателното поле, Станислав Работов отклони с крак от границата на малкия пеналт и топката се отби в напречната греда.

В 26-ата минута Монтана заслужено стигна до попадение. Билал Бари нахлу от ляво в наказателното поле, преодоля Работов и със силен изстрел отблизо не даде шансове на Георги Аргилашки. Това беше първи гол за мароканския нападател в българския футбол.  Две минути по-късно Монтана стигна до пълен обрат. Стефан Цонков вкара с глава 2:1 след центриране от дясно на Минков към границата на малкия пеналт.  Лошото развитие на мача принуди старши треньорът на гостите Ферарио Спасов да извърши две смени още в 35-ата минута, като тийнейджърът Работов и Мишел Еспиноза отстъпиха местата си на Антонио Вутов и Станислав Шопов. В 37-ата минута Монтана беше близо до трети гол. След нова контраатака Тони Тасев намери непокрития в дясно в наказателното поле Сергей Георгиев, който шутира от десетина метра, но Аргилашки блокира с една ръка.
След почивката домакините контролираха играта и в 82-ата минута решиха всичко с трети гол. Тони Тасев се измъкна в ляво в наказателното поле, първият му удар беше блокиран от Иван Бандаловски, но след това той се ориентира най-добре и от втория си опит преодоля Аргилашки с шут в близкия ъгъл за 3:1.   В първата минута на добавеното време резервата Антонио Вутов получи втори жълт и червен картон след ненужно нарушение в гръб в средата на терена.