БНР | 19.09.2020 18:57:30 | 181

Кристъл Палас шокира Юнайтед на "Олд Трафорд"

Манчестър Юнайтед допусна загуба с 1:3 срещу Кристъл Палас в първия си мач от новия сезон в английското първенство по футбол. "Червените дяволи" започнаха със седмица закъснение заради участието си във финалния турнир на Лига Европа в Германия.

Кристъл Палас поведе още в седмата минута, когато Джефри Шлуп центрира от лявото крило, а Андрос Таунсенд засече топката на далечна греда за 1:0.  Юнайтед натисна след час игра, а в последните 15 минути положенията и головете заваляха. Точно когато имаха 74 процента притежание на топката обаче, домакините допуснаха втори гол. Виктор Линдельоф игра с ръка в наказателното поле и съдията даде дузпа, която бе спасена от Давид Де Хеа срещу Джордан Аю. Наказателният удар обаче бе пребит след съдийско решение и Уилфрид Заха вкара за 2:0.

Юнайтед върна един гол чрез новото попълнение Дони ван де Бек, който се възползва от грешка в защитата на гостите в 80-та минута. Само пет по-късно обаче Заха вкара от 13-14 метра и оформи крайния резултат. Победата бе втора от два мача за Кристъл Палас, които оглавиха класирането във Висшата лига заедно с Евертън.