БНР | 20.09.2020 06:13:28 | 187

Арсенал измъкна в края победата над Уест Хем

Късен гол на резервата Еди Нкетия донесе победа на Арсенал с 2:1 срещу Уест Хем в мач от втория кръг на английското футболно първенство. Преди това Александър Лаказет наниза 50-ото си попадение за лондончаните, а Михаил Антонио изравни в последните секунди на първото полувреме.

Уест Хем започна мача с петима защитници и изглеждаше далеч по-организиран отбор от загубата с 0:2 срещу Нюкасъл, докато Арсенал владееше повече топката и бе окрилен от разгромното 3:0 срещу Фулъм в първия кръг. Домакините дори поведоха в 25-та минута, когато капитанът Обамеянг, подписал през седмицата нов 3-годишен договор, проби по лявото крило и центрира за Лаказет, който вкара с глава зад Лукаш Фабиански за 1:0.

Уест Хем изравни точно преди почивката със скоростна атака. Томас Сучек дриблира пред наказателното поле и подаде на Райън Фредерикс, който центрира към Антонио и той вкара от близко разстояние.  Антонио беше близо и до втори гол, спасен на голлинията от Берндт Лено, а Арсенал се възползва от пропуска и спечели мача. Дани Себайос центрира към Нкетия и той изпрати топката в мрежата на гостите в 85-та минута за крайното 2:1.

Неделната програма започва със Саутхемптън срещу Тотнъм от 14 часа.