Fakti.bg | 21.09.2020 06:56:10 | 145

Фалстарт за Реал Мадрид в Испания

Испанският шампион Реал (Мадрид) започна защитата на титлата си с равенство 0:0 при визитата си на Реал Сосиедад в последен мач от втория кръг на Ла Лига. За „кралете“ това бе първи мач от новия сезон, след като срещата им от първия кръг бе отложена. И двата отбора имаха своите шансове, но в края изглеждаше, че равенството е най-логичният изход.

През първата част гостите имаха по-добри възможности. В 14-ата минута вратарят на домакините Аекс Рамиро спаси удар на Карим Бензема. Малко след това Винисиус опита да намери Бензема с прострелно центриране от крилото, но в последния момент защитник на домакините успя да пресече подаването.

В 36-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, след като удар на Серхио Рамос с глава се отби в тялото на защитник на баските. Повторенията обаче показаха, че няма игра с ръка. Малко след това Бензема можеше да се възползва от грешка на вратаря на баските, но от малък ъгъл не намери целта. В края на първата част сериозен пропуск направиха и домакините, след като Тибо Куртоа изби удар на излезлия сам срещу него Александър Исак. При продължението на атаката шведът имаше нов шанс, но този път прати топката покрай вратата.

Малко след почивката Реал Сосиедад пропусна още една добра възможност, след като Береначея шутира от въздуха от сложна ситуация и прати топката на сантиметри от гредата. Реал отговори с удар на Бензема, който бе блокиран от Елустондо. В 55-ата минута Винисиус и Бензема комбинираха добре на двойно подаване, но последвалото центриране не намери техен съотборник. Две минути по-късно звездата на домакините Микел Оярсабал шутира от границата на наказателното поле и стреля без подготовка, но не успя да затрудни Куртоа.

В 62-ата минута Бензема отправи удар от дъгата пред наказателното поле, топката тупна коварно на земята и вратарят Ремиро изби трудно. В 78-ата минута Винисиус напредна добре отляво и подаде в наказателното за резервата Марвин, който се опита да си освободи пространство за изстрел, но се оплете в собствените си финтове. Малко преди края на редовното време играчите на Реал Сосиедад развиха добра атака, а топката стигна до Давид Силва, който стреля, но бе блокиран от Рафаел Варан.