Fakti.bg | 21.09.2020 07:43:16 | 105

Български национал дебютира за Спарта Прага

Българският младежки национал Мартин Минчев записа първи минути за чешкия гранд Спарта (Прага) в официален мач. Юношата на Черно море влезе като резерва при успеха на тима от чешката столица с 3:1 над Злин. Ден преди срещата бе установено, че има един заразен футболист и един от членовете на медицинския щаб на Спарта, а ръководството на клуба обяви, че двамата са изолирани от останалата част от отбора.

Двубоят стартира лошо за домакините, които допуснаха попадение в 19-ата минута, дело на Юба Драм.

В 49-ата минута Ламин Джаво получи червен картон и остави Злин с човек по-малко, което улесни Спарта. Секунди след това Адам Хложек (50) изравни след разбъркване в наказателното поле.

Минчев се появи в 75-ата минута на мястото на Матех Ханушек и донесе още повече острота в атаките на домакините. В 88-ата минута Борек Дочкал пропусна дузпа, но последва центриране, при което Петер Ирачек не можа да избегне контакта с топката и си вкара автогол. В добавеното време пък Лукаш Юлиш (90+3) реши всичко с трети гол за Спарта.

Така Спарта води в класирането с пълен актив от 12 точки, следван от Славия (Прага) с 10, а третата позиция делят Виктория Пилзен и Сигма с по 9 точки.