БНР | 24.09.2020 06:20:52 | 183

Динамо (Киев) и Олимпиакос с победи, Молде и Ференцварош с равенство в Шампионската лига

Динамо (Киев) направи голяма крачка към класиране в групите на Шампионската лига, след като спечели като гост с 2:1 срещу белгийския Гент в първия плейоф.

Двубоят в Гент започна под проливен дъжд. Футболистите на Динамо бяха по-активният отбор и закономерно стигнаха първи до попадение.Резултатът беше открит в деветата минута, когато Владислав Супряга засече отблизо една топка след пробив отдясно. Първоначално попадението не беше зачетено заради съмнения за засада, но след ревизия с ВАР голът беше признат от рефера Овидиу Хатеган.

Домакините упражниха натиск и усилията им се увенчаха с успех в края на първото полувреме, когато Тим Клайндинст изравни с глава след изпълнение на ъглов удар.През второто полувреме Гент остана с човек по-малко, след като Роман Безус получи втори жълт картон и напусна игра. С човек повече Динамо успя да наложи превъзходството си.

В 70-ата минута възпитаниците на треньора Мирча Луческу се разминаха с попадение, но логичното се случи девет по-късно. Уругваецът Карлос Де Пеня пое една рикоширила в крак на защитник на Гент топка и я изстреля във вратата между краката на стража на Гент Дейви Рьоф за крайното 2:1

Отборите на Молде и Ференцварош не успяха да се победят в голово шоу за 3:3, като и двата отбора могат да съжаляват за пропуснатата победа.

Франк Боли откри в 7-ата минута, а резултатът се запази до края на първото полувреме. В 52-ата Мирто Узуни удвои за Фради. След това настъпи подем в играта на домакините, които успяха да стигнат до пълен обрат с попадения на Леке (55), Ейкрем (65) и Елингсен (83). Все пак в самия край воденият от Сергей Ребров тим стигна поне до равенство чрез Игор Харатин, който се разписа от дузпа.

Отборът на Олимпиакос взе комфортен аванс след победа у дома с 2:0 срещу кипърския Омония в първи двубой от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. Двубоят вървеше доста равностойно и трябваше да стане 69-ата минута преди да падне първия гол. Негов автор стана французинът Матийо Валбуена, който се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка. В добавеното време Юсеф Ел Араби оформи крайния резултат с атрактивен гол от границата на наказателното поле, като преди това хитро финтира бранител на Омония. Реваншът е след седмица.

Реваншите ще се проведат през следващата седмица.