Fakti.bg | 24.09.2020 18:51:36 | 154

ЦСКА мина на ходом през Б36 Торсхавн

ЦСКА успя да победи Б36 Торсхавн в третия квалификационен кръг на Лига Европа. "Червените" не изиграха най-добрия си мач, но все пак спечелиха. Тимът на Стамен Белчев вкара две от попаденията през първата част чрез Али Соу и Георги Йомов. През второто полувреме, ЦСКА драстично намали оборотите и дори трябваше да потрепери, тъй като Пингел върна един гол за фарьорците. В края резервата Жул Кейта фиксира крайното 3:1. Така "червените" ще играят следващия четвъртък решителен плейоф с победителя от двубоя между швейцарския Базел и кипърския Анортозис.

ЦСКА притисна тима от Фарьорските острови още от началото на двубоя. Санкаре имаше шанс да вкара след изпълнение на ъглов удар, но изстрелът му бе блокиран.

След още един корнер, изпълнен от Георги Йомов, топката стигна до Греъм Кери, който стреля много силно, но топката рикошира от защитник на Б36. Мазику също стреля секунди по-късно, но отново топката излезе в корнер.

Гостите от Фарьорски острови стигнаха до първия си точен удар в 16-ата минута. Тогава Густаво Бусато изби в корнер след удар от фаул на Фредериксберг.

В 23-ата минута ЦСКА стигна до нов добър шанс за гол. Жеферсон центрира и Юрген Матей стреля с глава, футболист на Б36 обаче изби от голлинията.

В 27-ата минута ЦСКА най-накрая поведе. Санкаре получи на границата на наказателното поле. Той пусна към непокрития Али Соу и голмайсторът хладнокръвно реализира за 1:0.

Малко след това и Георги Йомов имаше шанс да вкара. Той бе изведен по чудесен начин от Греъм Кери, но ударът му попадна право в ръцете на Хансен.

Греъм Кери центрира по прекрасен начин в 33-ата минута по левия фланг на атаката на "червените". Ирландецът сложи топката на главата на Али Соу, който я заби в земята, но вратарят на гостите изби в нов корнер.

ЦСКА стигна до втори гол в 38-ата минута. Али Соу се сбори с двама души от гостите и успя да измъкне топката към Юнус Санкаре. Той изведе по чудесен начин Георги Йомов и бившият футболист на Славия вкара за 2:0 в полза на "червените".

Второто полувреме започна в ниско темпо. Въпреки това ЦСКА стигна до шанс за трети гол. Греъм Кери стреля мощно, но топката излезе в аут.

Шокиращо, но Б36 Торсхавн върна един гол. Това се случи в 61-ата минута на двубоя. След една дълга топка, Пингел се шмугна между защитата на ЦСКА. Той открадна топката от Антов и Матей и успя да преодолее Бусато, за да върне своите в мача.

"Червените" се окопитиха в последните минути и отново започнаха да гледат към вратата на фарьорците, но Али Соу и Жул Кейта не можаха да уцелят вратата.

В 83-ата минута Али Соу бе изведен по дясното крило и пусна чудесно към резервата Жул Кейта. Той се освободи от защитник на гостите и вкара за 3:1, с което реши изхода от двубоя.

ЦСКА пропусна още един златен шанс за гол в 90-ата минута. Тиаго стреля, топката се отклони от гърдите на вратаря на гостите, а Али Соу не можа да я добави. До края на двубоя не се случи нищо, което да промени резултата и ЦСКА спечели с 3:1 и се класира за плейофа за влизане в групите на Лига Европа.