БНР | 25.09.2020 04:01:51 | 89

ЦСКА София гостува на Базел за влизане в групите на Лига Европа

Базел ще бъде съперникът на ЦСКА София във финалния кръг за влизане в групите на футболния турнир Лига Европа. Швейцарците се класираха след трудна победа с 3:2 над кипърския Анортозис, макар още до 21-вата минута да водеха с 3:0. Силван Видмер и Самуеле Кампо дадоха преднина от два гола на Базел, а автогол на Ховханес Хампарцумян направи аванса на домакините класически.

Анортозис върна едно попадение преди почивката чрез Бранко Вргоч, но в началото на второто полувреме кипърците останаха с човек по-малко на терена след втори жълт картон на Торнике Окриашвили. Макар и с човек по-малко гостите не спряха да търсят обрат и в 66-мата минута Гиорги Квилитая от дузпа намали за 2:3. Положението на Базел се влоши още в 88-ата минута след червения картон на Жулиан Фонмоос, но в оставащите малко минути до края Анортозис не успя да се добере до изравняване.

Мачът между Базел и ЦСКА-София е на 1 октомври в Швейцария.