Fakti.bg | 25.09.2020 17:52:42 | 233

Ботев Враца спечели дербито на Северозапада

Ботев (Враца) спечели с 2:0 срещу Монтана дербито на Северозапада в седмия кръг на efbet Лига. Вторият пореден успех в елита изкачи тима на Антони Здравков в първата осмица. Димитър Буров и Даниел Генов бяха точни за домакините

Първите минути преминаха изцяло под ръководството на гостите. Янко Ангелов отправи мощен шут към вратата на Красимир Костов, а Николай Минков пробва реакциите на Костов, който отново се отчете със страхотна проява.

Доминацията на гостите продължи, а веднъж и гредата спаси домакините от попадение във вратата им.

Противно на логиката, в последните секунди на първата част домакините откриха резултата. Том отправи отличен пас към Димитър Буров, който връхлетя в наказателното поле и прониза далечния ъгъл на вратата на Благой Макенджиев.

След час игра авансът на врачани бе удвоен. Петър Атанасов напредна на скорост в половината на и отправи страхотно подаване към Даниел Генов, чийто удар премина безмилостно покрай Благой Макенджиев.

Малко по-късно Красимир Костов спаси удар с глава на Билал Бари, който овладя центрирането на Николай Минков.

До края на двубоя не паднаха повече попадения.

Така Ботев (Враца) събра десет точки и излезе на седмото място, докато Монтана е девети с осем точки.