БНР | 26.09.2020 13:55:48 | 151

Манчестър Юнайтед стигна до победа в 100-ата минута

Манчестър Юнайтед спечели първите си точки за сезона по футбол в Англия, след като се наложи с 3:2 над Брайтън като гост. Срещата се игра 100 минути, като в 10-ата минута на добавеното време Червените дяволи стигнаха до победата от дузпа. Тя беше отсъдена заради игра с ръка на Нел Мопе, който опита да противодейства на удар с глава на Хари Магуайър. Бруно Фернандеш я вкара, за да разочарова домакините, които пък бяха изравнили в 90+5.

Срещата предложи наистина страхотно шоу, включващо пет гола и 2 от тях след 90-ата минута, две дузпи, постоянни намеси на ВАР и тотално неориентирана съдийска бригада.

В 10-ата минута Леандро Тросар удари лявата греда на вратаря Де Хеа, след като се освободи от един защитник и стреля, а испанският страж имаше шанс, тъй като топката летеше извън обсега му. Домакините продължиха да бъдат по-активния отБор и отново белгийският здравеняк получи добра възможност в 21-ата минута. Този път обаче топката облиза външната страна на дясната греда. В 30-ата домакините удариха трета греда, но сега след удар с глава на Уебстър.

Гостите се съживиха към изминаването на половин час, когато все пак вкараха, но попадението бе отменено правилно заради засада на Рашфорд. В последните пет минути на първата част двата тима си размениха по едно попадение. Френският нападател Нел Мопе откри в 40-ата минута от дузпа, отсъдена заради нарушение на Бруно Фернандеш срещу защитника на домакините Тарик Лампти. В 44-ата обаче Хари Магуайър беше в основата на изравнителния гол, след като създаде достатъчно напрежение и отклони топката в мрежата след центриране на Бруно Фернандеш.

Второто полувреме започна с нова спорна ситуация. Съдията Крис Кавана първо даде нова дузпа за Брайтън, като видя Аарън Конъли да бъде съборен от Пол Погба и вдигна жълт картон на французина. След като отиде до телевизора и се консултира с ВАР, той отмени наказателния удар и обърна жълтия картон на Конъли за симулация.

Комедията на съдиите продължи след 5 минути, когато Маркъс Рашфорд вкара гол, първоначално попадението беше зачетено, а страничната съдийка Сиан Мейси показа с ръце, че не знае какво има. Наложи се нова намеса на ВАР, за да бъде отменено попадението. В 55-ата минута Рашфорд вкара, след като този път получи чист пас от Бруно Фернандеш, разходи се през трима защитници на домакините и влезе в средата на пеналта, за да направи 1:2.

Домакините се опитаха да реагират и направиха доста добри атаки, в които удариха още две греди, едната пак на Тросар.

Натискът на домакините даде резултат чак в 5-ата минута на добавеното време, когато Саломон Марч изравни. Основната заслуга беше на Адам Уебстър, който направи красиво прехвърлящо центриране в наказателното поле. Там Марч надскочи бранител на Юнайтед, за да засече с глава в левия ъгъл зад вратаря- 2:2.

В 10-ата минута на добавеното време обаче Юнайтед се възползва от корнер и Магуайър спечели дузпата, реализирана от Фернандеш за крайното 2:3 на "Амекс".