БНР | 26.09.2020 16:35:43 | 95

Евертън продължава без грешка във Висшата лига

Гол от дузпа на бразилския плеймейкър Ричарлисон донесе победата на Евертън с 2:1 при гостуването на Кристъл Палас в мач от третия кръг на Висшата лига в Англия по футбол. С този успех „карамелите“ удължиха перфектния си старт като вече имат 3 победи от 3 мача и водят с 9 точки.

Гостите доминираха през по-голямата част от мача и логично поведоха в резултата още в 10-ата минута чрез Доминик Калвърт-Люин с петото му попадение, а то беше изработено от Хамес Родригес и Шеймъс коулмън.

Шейку Куяте с глава изравни за Орлите. Пет минути преди края на първата част съдията Джоуел Уърд даде доста спорна дузпа за гостите за игра с ръка на Люка Дин, която Ричарлисон превърна в гол.

Гостите от Евертън имаха шансове да увеличат преднината си с трети гол в началото на второто полувреме, но Калвърт-Люин изпрати топката на сантиметри до гредата след центрирана на Родригес. Малко след това и колумбийското попълнение на гостите можеше да се разпише, но ударът му беше блокиран от Мамаду Сако.

Клистъл Палас взе контрола върху играта в последните етапи от мача, но така и не създаде кой знае какви сериозни опасности за вратаря Джордан Пикфорд.

Поредицата от три победи вкара мениджъра Карло Анчелоти в историята, тъй като това е най-добрата им начална серия от сезон 1993/1994, когато пак са имали три поредни успеха. Но клубният рекорд е от далечната 1938-а година, когато имат пет победи от първите си пет двубоя.