БНР | 27.09.2020 07:52:22 | 62

Далас оцелява във финала за Купа „Стенли“

Отборът на Далас победи Тампа Бей с 3:2 след две продължения и така намали изоставането си на 2:3 във финалната серия за Купа "Стенли" в Националната хокейна лига (НХЛ) на САЩ и Канада. Победната шайба реализира Кори Пери, който се разписа на два пъти в двубоя и вече има пет попадения в плейофите. Пери бе точен в 18-ата и в 90-ата минути, а Джо Павелски вкара гол в 54-ата. За Павелски това е попадение номер 61 в плейофите, което го прави най-добрият американски реализатор. Вратарят Антон Худобин направи 39 спасявания за тексасците.

За Тампа Бей попаденията реализираха Ондржей Палат и Михаил Сергачов. Капитанът на Тампа Бей Стивън Стамкос пропусна двубоя. 30-годишният център, който претърпя мускулна операция през март, се завърна в игра за третия двубой от серията. Той отбеляза гол, но остана на леда едва 2:47 минути. Стамкос пропусна и победата с 5:4 на тима в четвъртия двубой в петък.

Мач номер 6 от серията е в понеделник през нощта. Отборът на Тампа Бей, шампион в НХЛ от 2004 година, играе на финала за купа "Стенли" за първи път от 2015 година, а Далас за последно спори за трофея през 2000-ата.