Fakti.bg | 27.09.2020 13:38:52 | 68

Исторически гол за българин в Серия А

Българският нападател Андрей Гълъбинов се завърна в Серия "А" с гол. Таранът бе титуляр с №9 на гърба за Специя в най-престижната среща от 114-годишна история на клуба - дебютът в калчото срещу Сасуоло от втория кръг. Той отбеляза много хубаво попадение с глава в 30-ата минута, като възстанови равенството за 1:1, след като Филип Джуричич бе дал аванс на гостите в 12-ата минута.

Попадението влиза в историята, тъй като е първо за клуба сред най-добрите на Ботуша. Малко по-рано срещата беше прекъсната за пет минути, тъй като Капуто отбеляза втори гол за Сасуоло, който бе отменен поради засада с ВАР, но бяха необходими няколко минути, тъй като техниката на стадиона в Чезена имаше проблем.

Специя домакинства на стадион "Дино Мануци", тъй като още няколко седмици ще има довършителни работи на клубния стадион "Алберто Пико", за да може той да приеме официално мачовете от Серия "А". Отборът на Специя стартира по-късно първенството, тъй като много късно завършиха плейофите в Серия "Б", в които клубът от Лигурия спечели историческата промоция.

Голът на Гълъбинов е четвърти за него в Серия "А", след като досега имаше три попадения с Дженоа при единствения му сезон в калчото - 2017/2018 година. Двубоят бе първи за българина от 29 месеца в елита на Италия.