БНР | 27.09.2020 13:44:30 | 144

Едва 8-те градуса в Париж измъчиха Азаренка повече от черногорка

Бившата номер 1 в света Виктория Азаренка (Беларус) се класира за втория кръг на "Ролан Гарос".

Десетата поставена Азаренка, полуфиналистка от Откритото първенство на САЩ, победи на старта Данка Ковинич (Черна гора) с 6:1, 6:2, за 64 минути.

Срещата беше прекъсната за около 50 минути при 2:1 в първия сет заради дъжд.

Азаренка се оплака от студеното време във френската столица, където днес температурата е едва 8 градуса.

Беларускинята се появи на корд "Сузан Ленглен" с дебело розово яке.

"Не, осем градуса е, живея във Флорида, свикнала съм с горещо време", каза ядосаната Азаренка на главния съдия, когато беше помолена да изчака на корта, докато се вземе решение дали мачът трябва да продължи.

В разговор с опонента си от Черна гора Азаренка каза: "Искате ли да изчакате на корта?" "Не", отговори Ковинич.
"Нелепо е, твърде студено е. Какъв е смисълът?",каза Азаренка.

Откритото първенство на Франция обикновено се играе през май и юни, но тази година беше отложен заради пандемията от COVID-19. Следователно времето в Париж е по-студено от нормалното за турнир от Големия шлем, тъй като условията на корта са много по-тежки, отколкото са свикнали играчите.

В други срещи от първия кръг Камила Рахимова (Русия) победи Шелби Роджърс (САЩ) с 6:2, 6:3, номер 20 Мария Сакари (Гърция) елиминира Айла Томлянович (Австралия) с 6:0, 7:5, а 27-ата поставена Екатерина Александрова (Русия) постигна успех над Мадисън Инглис (Австралия) с 6:3, 6:3.

Шампионката от 2018 година Симона Халеп (Румъния) стартира с победа на Откритото първенство на Франция по тенис.
Поставената под номер 1 в схемата румънка, която днес навършва 29 години, победи Сара Сорибес Тормо (Испания) с 6:4, 6:0 за 82 минути.

Халеп отстъпваше с 1:3 в първия сет, но спечели 11 от следващите 12 гейма и без проблеми се класира за втория кръг.
Номер 16 в схемата Елизе Мертенс (Белгия) също продължава напред след успех над рускинята Маргарита Гаспарян с 6:2, 6:3.
Естонката Кая Капепи елиминира Сара Сорибес Тормо (Испания) с 4:6, 6:4, 6:2.