БНР | 02.10.2020 13:17:09 | 332

Халеп с лекота в 4-тия кръг на "Ролан Гарос"

Шампионка от 2018 година Симона Халеп се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Румънката, която е водачка в схемата, постигна експресна победа срещу американската тинейджърка Аманда Анисимова с 6:0, 6:1 за 55 минути, увеличавайки победната си серия на 17 мача.

Шампионката от "Уимбълдън" 2019 беше безапелационна, направи по три пробива във всеки сет и приключи двубоя с втория си мачбол.

В четвъртия кръг Халеп ще играе срещу Ига Сьонтек, която елиминира участващата с "уайлд кард" Южени Бушар (Канада) с 6:3, 6:2. Полската тинейджърка достига до тази фаза на турнира за втора поредна година.

19-годишната Сьонтек не е загубила сет в мачовете си до момента. Полякинята записа 30 печеливши удара и направи шест пробива в двубоя срещу финалистката от "Уимбълдън" 2014 Бушар.

Симона Халеп победи Сьонтек в четвъртия кръг на "Ролан Гарос" през миналата година. Номер 3 в схемата Елина Свитолина също продължава напред в турнира.

Украинката, която е двукратна четвъртфиналистка на "Ролан Гарос", елиминира рускинята Екатерина Александрова с 6:4, 7:5 за 1:42 часа. Свитолина направи пробиви в последния гейм и на двата сета, за да стигне до успеха.

Аржентинката Надя Подороска победи Анна Каролина Шмиедлова (Словакия) с 6:3, 6:2 и в четвъртия кръг очаква победителката от мача между българката Цветана Пиронкова и Барбора Крейчикова (Чехия).