Fakti.bg | 03.10.2020 15:52:28 | 165

Борусия Дортмунд се върна на пътя на победите

Борусия Дортмунд победи с 4:0 над тима на Фрайбург в мач от третия кръг на немската Първа Бундеслига. По този начин "вестфалци" се върнаха на победния път, след като в миналия кръг отстъпиха с 0:2 на Аугсбург, а през седмицата загубиха с 2:3 финала за Суперкупата на Германия от Байерн Мюнхен. Страхотен мач направи и младият Джовани Рейна, който се отличи с три асистенции.

Домакините от Борусия започнаха по-силно срещата, като създадоха няколко опасни ситуации пред вратата на Фрайбург, но така и не успяваха да ги реализират. В крайна сметка "жълто-черните" стигнаха до гол в 31-ата минута. Автор на попадението стана младата звезда на тима от Дортмунд - Ерлинг Холанд, който се възползва от отлично подаване на Джовани Рейна. Играчите на Борусия продължиха да натискат съперника си, но с пропуски се отличиха Тома Мюние и Холанд.

В самото начало на второто полувреме Борусия стигна до втори гол. Той бе реализиран от Емре Джан. "Вестфалци" получиха право да изпълнят ъглов удар, като зад топката застана Джовани Рейна. Талантливият полузащитник центрира много добре в наказателното поле, където Джан с глава реализира за 2:0.

Борусия продължи да натиска Фрайбург и в крайна сметка стигна до трети гол. Той отново бе дело на Ерлинг Холанд, а асистенцията бе отново на Джовани Рейна.

В добавеното време на срещата Феликс Паслак оформи крайното 4:0.

По този начин тимът от Дортмунд вече има 6 точки след изиграването на 3 кръга в Бундеслигата, като се намира на втора позиция - на точка зад лидера Айнтрахт. Фрайбург пък са 11-ти с 4.

В останалите мачове от немската Първа Бундеслига, започнали в 16:30 ч. българско време, Айнтрахт Франкфурт спечели домакинството си на Хофенхайм с 2:1, Борусия Мьонхенгладбах завоюва успех с 3:1 при гостуването си на Кьолн, Щутгарт и Байер Леверкузен не се победиха, завършвайки 1:1, а Вердер Бремен надделя с минималното 1:0 при домакинството си на Арминия (Билефелд).