Fakti.bg | 04.10.2020 17:54:34 | 180

Акрапович: Не знам какви претенции може да има Берое към съдията

Старши треньорът на Локомотив (Пловдив) - Бруно Акрапович, заяви, че той и неговият щаб също може да имат претенции към съдията на мача с Берое - Волен Чинков. След края на мача наставникът на заралии - Димитър Димитров-Херо, бе бесен на арбитъра, но неговият колега бе категоричен, че "смърфовете" също има за какво да упрекнат рефера, въпреки че победиха с 3:1.

Акрапович отказа да коментира дузпата на Берое през първото полувреме, като единствено сподели, че подобни наказателни удари се дават единствено в пета дивизия.

"През второто полувреме имахме повече сили и добрият резултат дойде именно от това. Дузпата ни обърка напълно. Исках да сме по-агресивни, да сме по-близо до противника. Създадохме хубави положения. Вкарахме и три гола - това е чудесно'', започна Акрапович.

''Не знам какви претенции може да има Берое към съдията. Дузпата им не искам да я коментирам - такива може да ги свирят в пета дивизия. Ние също можем да имаме претенции. Приехме всичко, което се случваше на терена. Играхме мъжки и приехме всичко, което ни свириха'', отговори наставникът на ''смърфовете'' на думите на колегата си от Берое - Димитър Димитров, който се оплака от лошо съдийство през второто полувреме на мача.

Излязохме на първо място и ще сме там още две седмици - докато трае паузата за националните отбори. Когато хората те обичат и мислиш позитивно, се чувстваш много добре. Следващата седмица ще работим с новите играчи, за да могат да се адаптират. Знаем какви качества имаме и как можем да играем. Ако се представяме добре и печелим точки, не се знае какво може да стане. Има силни отбори - Лудогорец, ЦСКА. Ние продължаваме да работим", заяви още Бруно Акрапович.