Fakti.bg | 04.10.2020 19:46:20 | 218

Етър спря колеблив ЦСКА

Етър поднесе голямата изненада на осмия кръг в efbet Лига, измъквайки равенство 2:2 с ЦСКА. ''Болярите'' поведоха с гол от дузпа в 11-ата минута, а в края на полувремето, в 46-ата минута, Етър взе аванс два гола благодарение на чудесен гол на Алдаир Ферейра. През втората част ЦСКА намали пасива си с гол на Тиаго, дошъл в 62-ата минута, а в добавеното време на срещата изравниха чрез Ахмед Ахмедов.

Срещата започна доста лежерно, като футболистите на ЦСКА владееха повече топката, но така и не успяха да затруднят съперника си. Етър от своя страна предимно се защитаваше и разчиташе на контраатаки, за да застраши вратата на гостите.

В 9-ата минута Томи Юрич бе изведен в наказателното поле на Етър и със силен удар прати топката в мрежата. Попадението обаче не бе зачетено заради засада.

В 11-ата минута Етър получи право да изпълни дузпа след игра с ръка на Юрген Матей в наказателното поле. Зад топката застана Милчо Ангелов, който с точен удар я прати във вратата на столичани - 1:0.

В 14-ата минута ЦСКА можеше да изравни, след като получи фаул точно пред наказателното поле на Етър. Тиаго Родригес стреля силно, но топката рикошира в стената и излезе в корнер.

В 19-ата минута Греъм Кери стреля много опасно от фаул, но не успя да намери очертанията на вратата. При нарушението на Яни Пехливанов останаха съмнения, че трябваше да бъде показан втори жълт картон на футболиста на "виолетовите", но съдията Владимир Вълков реши, че няма достатъчно предпоставки да изгони играча на домакините толкова рано в мача.

В средата на полувремето Греъм Кери получи добра топка в наказателното поле на домакините, но тежкият му удар намери тялото на бранител на Етър.

В 30-ата минута ЦСКА бе много близо до гол. Томи Юрич отклони отлично една топка към Юнус Санкаре, но ударът на халфа срещна страничната греда на великотърновци. В ответната атака Етър нацели гредата след страхотен изстрел на Преслав Боруков.

Малко преди края на първата част Брадли Мазику бе изведен отлично срещу вратаря на Етър - Анатоли Господинов, но французинът не успя да го преодолее.

В 46-ата минута Етър стигна до втори гол. Алдаир Ферейра получи една много добра топка по десния фланг, финтира Брадли Мазику и с много техничен удар извън наказателното поле я прати в мрежата на Бусато - 2:0 за Етър.

В 52-ата минута ЦСКА бе много близо до гол след разбъркване в наказателното поле на Етър породено от центриране на Тиаго Родригес, но се оказа, че Валентин Антов е бил в засада.

В 55-ата минута Алдаир финтира Брадли Мазику и пробва силен удар от далечно разстояние, но топката мина високо над напречната греда на Густаво Бусато.

Малко по-късно Томи Юрич опита изстрел с глава след изпълнение на ъглов удар, но не успя да намери очертанията на вратата на Анатоли Господинов.

В 62-ата минута ЦСКА върна едно попадение. Амос Юга намери отлично Тиаго Родригес в наказателното поле, португалецът чукна топката с коляно и тя подмина плонжа на Анатоли Господинов, след което на празна врата се разписа за 1:2.

Секунди по-късно отново Тиаго излезе сам срещу вратаря на домакините и го прехвърли, като уцели лявата греда, но впоследствие се оказа, че халфът е бил и в засада.

В 80-ата минута на мача ЦСКА създаде отлично положение за отбелязване на изравнителен гол. Георги Йомов намери много добре Стефано Белтраме в наказателното поле на Етър. Италианецът пробва акробатичен удар, който обаче мина над напречната греда на домакините.

В даденото от съдията продължение Яни Пехливанов получи втори жълт и респективно червен картон за нарушение срещу играч на ЦСКА. Тиаго Родригес застана зад топката, като стреля много силно, Анатоли Господинов не се намеси много добре и позволи тя да мине между краката му, като след това Ахмед Ахмедов на празна врата изравни - 2:2. За попадението на Ахмедов останаха сериозни съмнения, че той е бил в положение на засада при удара на Тиаго.

В 97-ата минута ЦСКА можеше да стигне и до трети гол, но ударът на Стефано Белтраме в горния десен ъгъл бе брилянтно отразен от Анатоли Господинов, който се реваншира за грешката си при изравнителния гол на ЦСКА.

Така ЦСКА вече е с 13 точки и заема 4-ото място във временното класиране на efbet Лига, а Етър, от своя страна, остава последно, но вече с поне една спечелена точка.