Fakti.bg | 04.10.2020 20:32:12 | 306

След Ман Юнайтед и Ливърпул бе унизен! ''Мърсисайдци'' загубиха с 2:7 от Астън Вила

Шампионът на Англия Ливърпул допусна унизителна загуба с 2:7 при гостуването си на Астън Вила в мач от 4-ия кръг на Висшата лига. "Мърсисайдци" бяха приземени жестоко от бирмингамци и след три успеха, при които допуснаха общо четири гола, днес инкасираха цели седем.

Още в първите минути Адриан, който застана на вратата на Ливърпул вместо отпадналия от групата Алисон, опита да подаде на Джо Гомес, но много неточно. Топката стигна до Грийлиш, а той намери Уоткинс, който отбеляза първия си гол във Висшата лига.

Отборът на Клоп опита да отговори след добра комбинация, но удар на Фирмино бе отразен от Мартинес. Вратарят се справи и с друг удар на бразилеца по-късно. В 22-ата минута Уоткинс отбеляза втори гол. Той получи топката от Грийлиш, справи се с Гомес, влезе навътре и със страхотен удар намери мрежата.

Салах бе този, който успя да върне ''мърсисайдци'' в мача. Удар на Вайналдум бе блокиран, но топката стигна до египтянина и той бе безпогрешен.

Надеждите за обрат обаче бяха за кратко, тъй като две минути по-късно Джон Макгин направи резултата 3:1. Негов удар от дистанция се отклони във Ван Дайк и не остави шансове на Адриан. Защитата на гостите определено изпитваше проблеми и допусна нова грешка в 39-ата минута. Тогава в опит да се изтегли за засада, остави няколко играчи на Вила сами в наказателното поле. Трезеге успя да намери Уоткинс и той оформи своя хеттрик - 4:1.

След почивката Ливърпул се изнесе в предни позиции, което остави още по-големи пространства за атаки на съперника. В 55-ата минута Баркли също се разписа. Негов удар се отклони в Александър-Арнолд, получи се страхотна парабола и топката отиде към горния ляв ъгъл на Адриан. След час игра Салах отбеляза втория си гол в мача. Той бе изведен от Фирмино и направи резултата 5:2.

Вдъхновената игра на домакините продължи и те нямаха намерение да намаляват темпото. Дойде и моментът на Джак Грийлиш. Капитанът на бирмингамци се бе отчел с 3 асистенции, но реши и да покаже голмайсторските си качества. С голяма доза късмет той се разписа в 66-ата минута. Неговият удар бе отклонен от Фабиньо и топката напълно промени посоката си, а след това озова в мрежата - 6:2.

Малко по-късно Грийлиш бе изведен сам срещу Адриан с великолепно дълго подаване от Морисън. Юношата на Вила напредна и спокойно насочи топката покрай вратаря за 7:2.

Така Ливърпул остана на петото място с девет точки, докато Астън Вила продължава с перфектната си серия и записа трети пореден успех, като те имат и мач по-малко.