Fakti.bg | 08.10.2020 07:14:30 | 126

Джокович отново победи и се класира за полуфинала на Ролан Гарос

Световният №1 Новак Джокович се поизпоти срещу испанеца Пабло Кареньо Буста и го обърна с 4:6, 6:2, 6:3, 6:4 след 3 часа и 13 минути игра, класирайки се за десети път на полуфиналите на "Ролан Гарос". При предишния сблъсък между двамата на осминафиналите на US Open тази година Ноле удари с топка съдийка край корта и бе дисквалифициран от надпреварата, но сега надви 18-ия в световната ранглиста и продължава напред в Париж. Сърбинът ще спори за място на финала с елиминиралия Григор Димитров грък Стефанос Циципас, който по-рано днес отстрани и руснака Андрей Рубльов със 7:5, 6:2, 6:3 за по-малко от два часа.

В първия сет двамата печелеха подаванията си до петия гейм, в който испанецът първи стигна до пробив. Джокович си го върна и взе подаването на Кареньо-Буста за 4:4, но още в следващия гейм допусна отново да бъде пробит. Така испанецът сервира за сета и го затвори при 6:4 в своя полза.

Лидерът в световната ранглиста взе нещата в свой ръце през втората част и след два пробива спечели сета с 6:2, възстановявайки равенството в срещата.

Кареньо-Буста бе притиснат с ранен пробив в третия сет и Ноле поведе с 3:1 гейма. Испанецът върна пробива и го затвърди за 3:3, но това бе последният гейм, който взе в сета. Джокович победи в следващите три гейма и затвори частта при 6:3.

Двамата се захапаха здравата в четвъртия сет, в който испанецът отново поизпоти сърбина. В третия гейм Кареньо-Буста изтърва четири възможности за пробив. Двамата печелеха подаванията си до седмия гейм, в който още при първия си шанс Ноле стигна до пробив и поведе с 4:3. Веднага след това Кареньо-Буста можеше да върне пробива, като имаше три възможности, но отново 33-годишният сърбин показа класа. До края двамата спечелиха подаванията, а това бе идеален сценарий за успеха на Джокера.