Fakti.bg | 09.10.2020 17:42:56 | 197

Младите "лъвове" победиха Латвия и продължават да мечтаят за Европейско

Младежкият национален отбор на България постигна изключително ценен успях, надвивайки Латвия в пореден мач от европейските квалификации за класиране на големия форум на Стария континент. По този начин „лъвчетата” запазват шансовете си за класиране на Европейското първенство, след като вече имат 14 точки и са трети. Полша допусна поражение с 0:1 от Сърбия и е с 16 пункта, а нашите играят с поляците на 13-и октомври.

Единственият гол падна в 66-ата минута, когато Станислав Иванов прониза гостуващата врата, а Латвия играха с човек по-малко от 47-ата минута, след като Регза бе изгонен.

Още във втората минута латвийците имаха шанс да открият резултата. Защитата ни изчисти топката към границата на наказателното поле, а Гринбергс отправи топовен изстрел с десния крак, но за нас шанс топката се отби в десния страничен стълб на Наумов. Българите се мобилизираха и в седмата минута можехме да открием, след като Георги Русев центрира остро отдясно, а Зеленковс опита да изчисти, но вместо това топката рикошира в крака му и премина плашещо близо край латвийската врата, за да излезе корнер, от който обаче не произходи нищо за нашите.

В 20-ата минута гостите стигнаха до удар след корнер, но опитът на Балодис отлетя аут. Миг по-късно „трикольорите” създадоха страхотен шанс. Йорданов получи дълъг пас вляво и влезе в наказателното поле на гостите. Младият играч на ЦСКА пробва центриране, но не успя да намери нито един свой съотборник в наказателното поле на Латвия. Пет минути преди края на полувремето Асен Чандъров се измъкна от Балодис и стреля с левия крак,но Кудрявцевс улови.

Второто полувреме започна прекрасно за българите, след като беларуският рефер показа втори жълт картон на нападателя Марко Регза и латвийците останаха с 10 човека. В 58-ата минута българският тим създаде страхотна атака. Правещият изключително солиден мач - Ангел Лясков, финтира вляво бранител на Латвия и достави меко центриране в наказателното поле за Йорданов. Той овладя на гърди и отиде към аутлинията, но върна успоредно. Чандъров атакува топката с глава, но бранител на Латвия я изби леко напред. Там бе Илиан Илиев, който бе маркиран от съперник и не успя да нанесе удар с глава, който да затрудни Кудрявцевс. В 62-ата Виктор Попов центрира добре топката отдясно. Георги Русев стреля с глава, но след рикошет топката излезе в ъглов удар за България, от който не произлезе нищо сериозно.

180 секунди по-късно гостите получиха ъглов удар, а Литвинскис обстрелва родната ни врата, но топката излезе навън. България откри резултата в 66-ата минута. Резервата Здравко Димитров отправи мощен удар отляво към вратата на Латвия, но стражът им боксира встрани. Там Георги Русев не се посвени и с едно докосване центрира към Станислав Иванов, който с глава матира латвийския страж - 1:0 за "лъвчетата".

Срещата е с начален час 18,45, а сайтът Gong.bg ще следи всичко интересно от квартал Овча купел за вас.

Мачът е от витално значение, за да може хората на Александър Димитров да запазят шансовете си за класиране на континенталния форум. Нашите са с 11 точки, като вторият Полша е с 16, а лидер е Русия със 17 точки, но и мач повече. Ако победим латвийците в днешната среща, то България ще мери сили в следващия мач с Полша в пряк спор между двете селекции.