БНР | 16.10.2020 18:16:11 | 119

Волейболистите на Хебър с обрат срещу Левски

Отборът на Хебър записа втора победа в група 2 на предварителния турнир за попълване на първа и втора осмица във волейболния шампионат за мъже в Пазарджик.

Домакините постигнаха обрат и победиха Левски с 3:2 (20:25, 19:25, 25:23, 25:17, 15:10) в невероятен мач, който продължи 2:19 часа.

Възпитаниците на Андрей Жеков спечелиха първите два гейма, а в третата част се игра равностойно, но домакините успяха да направят няколко добри атаки в края и да вземат гейма с 25:23.

В четвъртата част волейболистите от Пазарджик нямаха проблем и след 25:17 изравниха резултата.

В тайбрека отборът на Хебър поведе с 12:9 и след 15:10 затвори мача с 3:2 гейма.

Най-резултатни за победителите бяха Брадли Гантър с 23 точки и Пламен Шекерджиев с 19 точки.

"Благодарим за подкрепата на всички, които бяха в залата днес! Продължаваме утре от 18:30 часа срещу Черно море (Варна)", написаха от Хебър във "Фейсбук".