БНР | 17.10.2020 14:19:38 | 164

Голове и драма в дербито на Ливърпул

Евертън и Ливърпул завършиха 2:2 на "Гудисън ПаркУ в 237-ото дерби на Мърсисайд, с което бе даден старт на 5-ия кръг във Висшата лига. Двубоят бе изключително драматичен, като системата ВАР отне победата на тима воден от Юрген Клоп. В допълнителното време на срещата Хендерсън се разписа за 3:2, но съдията отмени попадението, след като Мане бе с милиметри в засада. Домакините завърши мача с десет души заради червен картон на Ричарлисон.  Евертън остава начело в класирането с актив от 13 точки, докато Ливърпул е втори с 10 пункта.

Шампионите започнаха много силно. Още в 3-ата минута Мане даде аванс на своя тим, след като засече центриране на Робъртсън.

В 6-ата минута Фабиньо центрира към далечната греда, където бе Ван Дайк, който бе фаулиран от Пикфорд. Ситуацията бе разгледаната с ВАР за засада на холандеца и в следствие на това бе отсъдена такава. Лошата новина за Юрген Клоп бе, че коляното на Ван Дайк се усука при това единоборство и централният бранител трябваше да напусне терена. Мястото му бе заето от Джо Гомес.

В 19-ата минута Евертън изравни резултата чрез Майкъл Кийн, който засече с глава центриране на Хамес Родригес.
  До края на полувремето Ливърпул имаше няколко добри възможности за нов гол. След подновяването на играта Евертън имаше шанс чрез Калвърт-Люин, който обаче не успя да засече топката непосредствено пред Адриан.

В 59-ата минута Ричарлисон засече с глава от малък ъгъл центриране на Хамес, но топката среща близката греда. Ливърпул нанесе своя удар в 72-рата минута. Хендерсън центрира отдясно, а Мина опита нелепо изчистване с пета, с което сложи топката на крака на Салах. Египтянинът я посрещна от въздуха и с мощен удар я прати в ъгъла, отбелязвайки своя гол номер 100 за клуба.

В 81-ата минута Калвърт-Люин изравни със седмото си попадение от началото на сезона. Нападателят засече с глава центриране на Дин. В 90-ата минута Рачирлисон получи директен червен картон след грубо влизане в краката на Тиаго Алкантара. В добавеното време гол на Хендерсън бе отменен за много тънка засада.