БНР | 17.10.2020 16:09:42 | 475

Ройс донесе късен успех на Борусия (Дортмунд)

С гол на Марко Ройс в 76-ата минута Борусия Дортмунд спечели с 1:0 гостуването си на Хофенхайм в най-интересния мач от четвъртия кръг на германската Бундеслига.

Ройс се разписа десетина минути след появата си на терена на празна врата, след като бе изведен от друга резерва - норвежкия таран Ерлинг Холанд. Гостите можеха да стигнат и до много по-изразителен успех, но пропуски направиха Холанд, Ройс и Джовани Рейна в края на двубоя, както и Тома Мюние преди това.

С победата Борусия се укрепи на второто място в класирането с 9 точки от първите си 4 мача. Лидер с 10 точки е тимът на РБ Лайпциг, който също постигна победа далеч от дома. В Аугсбург "биковете" се наложиха над местния отбор с 2:0. Головете за Лайпциг реализираха Анхелиньо и Юсуф Поулсен. Бранителят откри резултата секунди преди края на първото полувреме, а датчанинът оформи крайното цифрово изражение с красив удар в 66-ата минута.

Новакът Щутгарт излезе на трето място в класирането със 7 точки след победа с 2:0 над Херта в Берлин. "Швабите" стигнаха до втория си успех за сезона с голове на Марк-Оливер Кемпф в началото на двубоя и Гонсало Кастро в средата на втората част. За Херта това бе трета поредна загуба и столичани остават на 15-о място в класирането, точно над зоната на изпадащите.

Първа победа за сезона постигна Байер Леверкузен, който победи с 1:0 Майнц като гост. Лукас Аларио вкара единствения гол за "аспирините" в 30-ата минута, които със спечелените 3 точки удвоиха актива си през сезона. Майнц пък остава на предпоследно място в класирането без спечелена точка и с голова разлика 2:12.

В последния мач, завършил до този момент, Фрайбург и Вердер Бремен приключиха при 1:1. Филип Лийнхарт даде аванс на домакините след четвърт час игра, но десетина минути след това Вердер изравни от дузпа чрез Никлас Фулкруг, което бе и достатъчно за оформянето на крайния резултат.