Fakti.bg | 17.10.2020 16:21:31 | 97

Суарес с нов гол за Атлетико Мадрид при успех над Селта

Новата звезда на Атлетико (Мадрид) Луис Суарес продължава да свети с всичка сила. Нападателят реализира поредното си попадение при визитата на тима на Селта, в четвъртия си двубой за "дюшекчиите" от началото на сезона в Ла Лига, завършил с успех за мадридчани с 2:0.

Първият гол в мача падна след едва 6 минути игра, като защитата на домакините показа миг колебание, все още не съвсем включила се на високи обороти в срещата, а опитният бивш нападател на Барселона се възползва максимално от това.

Атаките на гостите продължиха, но само за около 20-ина минути от първата част, след което последва отдръпване на тима в отбрана.

Атакуващите състезатели на Селта обаче така и не успяха да постигнат нещо по-съществено в нападение, колкото и това да не се нравеше на техния треньор, негодуващ край страничната линия.

Сдържано второ полувреме, в което не бяха създадени редица голови положения, а по-скоро се залагаше на солидните действия в последната линия от играта. Това представляваше играта на Атлетико в заключителната част от сблъсъка.

Все пак в петата минута на даденото продължение Яник Караско вкара втори гол за тима си, оформяйки финалния резултат.

Това означаваше 3 точки за столичани, при едва втория успех за тях в елита на страната за сезона.

Селта пък натрупа пасив от цели три поражения и ще трябва да мобилизира състезателите си за по-стойностна изява в следващия двубой на състава.