БНР | 17.10.2020 17:33:37 | 126

Челси и Саутхемптън със зрелищно реми

Челси завърши наравно 3:3 у дома срещу Саутхемптън в двубой от петия кръг в английския шампионат.

"Сините" водеха с 2:0 и 3:2 в различни периоди от двубоя, но не успяха да задържат преднината си и загубиха нови две точки в борбата за челните места във Висшата лига.
Челси вече имаше аванс от две попадения след близо половин час игра. На два пъти се разписа Тимо Вернер, който беше точен в 15-ата и в 28-ата минута.

"Светците" върнаха един гол чрез Дани Ингс две минути преди почивката. Че Адамс изравни в 58-ата минута, но лондончани отново взеха преднина чрез гол на Кай Хаверц след точно час игра.

Гостуващият отбор достигна до точката в 90-ата минута след удар на направилия завръщане в Саутхямптън бивш английски национал Тио Уолкът.
След това равенство Челси заема шесто място във временното класиране с осем спечелени точки, докато "светците" са на десета позиция във Висшата лига с една точка по-малко.