БНР | 18.10.2020 19:16:53 | 146

С 10 човека Левски падна и от Славия с 0:1

Славия победи Левски с 1:0 в най-старото столично дерби и записа втори успех от началото на сезона в Първа лига. Срещата беше повторен дебют начело на Славия за старши треньора Александър Тарханов.

Единственото попадение в мача реализира Калоян Кръстев в 36-ата минута, а две по-късно "сините" останаха с 10 души на терена, след като Живко Атанасов получи червен картон.

След около половин час игра Левски имаше възможност да открие резултата след центриране от фаул, но Атанасов насочи топката право в обсега на Георги Петков. Оттам вратарят стреля силно в половината на "сините", където Старокин и Кабов се опитаха да вземат топката. Никой от тях не успя, но от ситуацията се възползва Калоян Кръстев, който напредна и се озова сам срещу Николай Михайлов.

С прехвърлящ удар от около 11 метра младежкият национал прати топката под гредата и откри резултата в полза на Славия в 36-ата минута.

Две минути след попадението централният бранител на Левски Живко Атанасов изпусна нервите си и изблъска в гърдите без топка Атанас Кабов. Главният съдия Станислав Тодоров беше близо до ситуацията и показа директен червен на играча на "сините".

След час игра Левски имаше шанс да изравни. Мартин Райнов намери по отличен начин Здравко Димитров, чийто удар обаче мина високо над горната греда.

В 72-ата минута футболистите на Славия изпуснаха страхотен шанс, след като Калоян Кръстев не успя да отиграе добре ситуация пред вратата на Михайлов.