Fakti.bg | 21.10.2020 14:56:36 | 95

ЦСКА 1948 вкара 6 на Дреновец

ФК ЦСКА 1948 разби с 6:0 като гост третодивизионния Дреновец в мач от 1/16-финалите за Купата на България. Ангел Бастунов се отчете с две попадения в 8-ата и 28-ата минута, а по едно добавиха Станислав Белчев (12 авт.), Васил Шопов (17) и Андон Гущеров (45 д.) и Денислав Александров (88), предаде Топспорт.

Срещата започна с натиск на столичани. В 8-ата минута Бастунов засече подаване по земя и вкара за 0:1.

Четири минути по-късно Станислав Белчев си вкара автогол при опит да изчисти топката.

"Червените" сложиха край на интригата в 17-ата минута. Тогава се разписа Васил Шопов с удар от точката на дузпата.

ФК ЦСКА 1948 вкара четвърти гол в 28-ата минута. Тогава Бастунов овладя топката в наказателното поле, справи се с двама защитници и прати топката във вратата.

В края на полувремето Андон Гущеров вкара от дузпа за 0:5. Две минути преди края Денислав Александров оформи крайното 0:6.

В останалите два мача, стартирали в 15 ч., Монтана победи трудно като гост с 2:1 аматьорския футболен отбор ''Извор'', а Славия, също като гост, разгроми ФК Севлиево с 5:1.