Fakti.bg | 21.10.2020 21:20:05 | 173

Ливърпул не убеди, но победи Аякс в Амстердам

Ливърпул започна с победа участието си в груповата фаза на Шампионската лига. "Червените" надвиха с 1:0 като гост Аякс. Срещата бе от група D на турнира. Единственото попадение падна в 31-ата минута, когато Николас Талиафико порази собствената си врата.

Двата тима започнаха да се атакуват още от първата минута. В 10-ата Душан Тадич не съумя да се разпише. Малко по-късно опасен удар с глава на Лисандро Мартинес мина покрай вратата.

Една от най-опасните ситуации дойде в 34-ата минута, когато влезлият като резерва Куинси Промес нанесе страхотен удар, но Адриан спаси.

Минута по-късно Талиафико направи опит да изчисти кълбото след центриране отляво и си заби неспасяем автогол.

В 40-ата минута Салах бе спрян от защитник. В 44-ата минута Душан Тадич имаше възможността да изравни резултата, но ударът му беше блокиран.

Аякс отново имаше възможност да изравни резултата. В 47-ата минута Клаасен стреля отлично, но топката не намери целта, след като се удари в гредата.

Една от дискусионните ситуации дойде в 65-ата минута когато домакините имаха претенции за игра с ръка в наказателното поле и поискаха дузпа, но след разглеждане на ситуацията с ВАР съдията Феликс Брих не отсъди наказателен удар.

До края на срещата и двата отбора имаха своите ситуации, но до промяна в резултата така и не се стигна, с което Ливърпул изкова ценен успех като гост.

В другите срещи, започнали в 22 ч. българско време, Аталанта разби Мидтиланд с 4:0 като гост в мач от същата група D, в група B Интер и Борусия Мьонхенгладбах завършиха при резултат 2:2 в Милано, в група C Манчестър Сити срази Порто с 3:1 като домакин, а в другия мач от групата Олимпиакос спечели домакинството си на Олимпик Марсилия с 1:0.