БНР | 24.10.2020 13:52:08 | 80

Уест Хем най-накрая не загуби от Манчестър Сити

Уест Хем завърши 1:1 с гостуващия Манчестър Сити в среща от шестия кръг на английската Висша лига по футбол. Така лондончани прекъснаха серия от осем поредни загуби то този съперник в елита от 23 януари 2016 година, когато завършиха 2:2  на "Болейн Граунд".

Домакините поведоха в 17-ата минута, когато Михаил Антонио засече от въздуха центриране в пеналта от дясно на Владимир Цоуфал. Сити изравни малко след почивката. Жоао Кансело проби от ляво и подаде към резервата Фил Фодън, който овладя с гръб към вратата, обърна се и от 6-7 метра преодоля Лукаш Фабиански с удар по тревата в близкия ъгъл.

В края гостите можеха да стигнат и до пълен обрат, но Рахийм Стърлинг пропусна сам срещу вратаря, а Рияд Марез улучи страничната греда. Уест Хем също имаше един добър шанс, но при контраатака от ляво Пабло Форналс не успя да прехвърли излезлия напред Едерсон.

Столичани записаха четвърта поредна среща без поражение в шампионата и с 8 точки заемат десетото място. Манчестър Сити е 11-и също с 8 точки и мач по-малко.