БНР | 24.10.2020 16:23:00 | 87

Реал порази Барселона на „Камп Ноу“ с 3:1

Отборът на Реал (Мадрид) победи Барселона с 3:1 в Ел Класико на "Камп Ноу" в седмия кръг на испанското първенство по футбол. Така шампионите събраха 13 точки и оглавиха класирането. Каталунците пък записаха втора поредна загуба и трети мач без победа в Ли Лига, като с актив от 7 точки заемат десетото място.

Гостите започнаха по-добре и още в петата минута Карим Бензема изведе Федерико Валверде в чиста позиция в дясно в пеналта и уругвайският халф преодоля Нето с прецизен удар в далечния ъгъл. Домакините бързо отвърнаха и четири минути по-късно изравниха. Жорди Алба се измъкна от ляво и пусна по тревата към непокрития Ансу Фати, който отблизо отклони в мрежата.

В средата на полувремето Барса бе близо до втори гол, но удар на Лионел Меси отблизо беше спасен от Тибо Куртоа. В ответната атака Нето пък спаси шут на останалия сам срещу него Бензема.

Реал отново поведе в 63-ата минута, когато при центриране от фаул в наказателното поле Клеман Лангле задържа за фланелката Серхио Рамос, а потърпевшият реализира отсъдената дузпа.

В последните минути на мача гостите направиха серия от пропуски. Първо Нето на два пъти спаси удари на Тони Крос отблизо, а след това се справи и с шут от въздуха от упор на Рамос, а при добавката Винисиус не намери опразнената врата с глава.

В добавеното време Лука Модрич все пак вкара за 3:1 за Реал след една от малкото колебливи изяви на вратаря на домакините в мача.