БНР | 24.10.2020 19:18:00 | 137

Черно море обърна Левски с човек по-малко

Слабото представяне на Левски от началото на сезона продължи, след като "сините" загубиха от Черно море у дома с 1:2 в мач от 10-ия кръг на Първа лига, въпреки че играха цяло полувреме с човек повече. Двубоят на "Герена" започна силно за домакините, които поведоха в 20-та минута чрез Мартин Райнов, който се разписа с глава от близко разстояние, след като Найджъл Робърта свали топката по добър начин. Ситуацията за "моряците" се утежни допълните в края на полувремето, след като в рамките на пет минути Илиан Илиев-младши получи два жълти картона за рутинни нарушения в центъра на терена и бе изгонен.

Въпреки това варненци не се отказаха и десет минути след почивката успяха да изравнят след бърза контраатака, завършена от Матиас Курьор след добра асистенция на Исмаил Иса, като това бе 11-ти гол за Курьор от началото на сезона. Възпитаниците на Георги Тодоров бяха много нестабилни в защита и нова груба грешка на Ивайло Найденов позволи на Иса да изведе Васил Панайотов сам срещу Николай Михайлов, като бившият играч на Левски не сгреши и даде преднина на своите.

До края на двубоя "сините" нямаха сили и качества да отговорят на предизвикателството и в крайна сметка записаха пето поражение от началото на сезона, като те остават на 10-та позиция с 11 точки. От своя страна Черно море се изкачи до пето място с актив от 14 точки.

Левски - Черно море 1:2 1:0 Мартин Райнов 201:1 Матиа Курьор 551:2 Васил Панайотов 69Левски: Николай Михайлов, Ивайло Найденов, Алекс Петков, Живко Атанасов, Матео Стаматов (60-Орлин Старокин), Тома Даске, Мартин Райнов, Андриан Краев (60-Насиру Мохамед), Паулиньо (74-Илия Димитров), Здравко Димитров (80-Марин Петков), Найджъл Робърта (80-Стивън Петков)
 Черно море: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Даниел Димов, Мирослав Енчев, Цветомир Панов,  Васил Панайотов, Стефан Велев, Илиан Илиев, Родриго Вилела (73-Леандро Андраде), Матиа Курьор (90+2-Мехди Букаси), Исмаил Иса (83-Родриго Енрике)