БНР | 25.10.2020 04:31:52 | 175

Ливърпул се изравни с Евертън на върха във Висшата лига

Отборът на Ливърпул направи обрат срещу Шефийлд Юнайтед – 2:1 в мач от шестия кръг на английската Висша лига по футбол. Така шампионите се изравниха на върха в класирането с Евертън с по 13 точки, но градският съперник играе днес срещу Саутхемптън.

В предишния кръг системата за видео повторения (ВАР) отне победата на Ливърпул срещу Евертън, след като бе отменен гол на Джордан Хендерсън в добавеното време на срещата (2:2). В двубоя с Шефийлд технологиите отново постановиха спорно решение в ущърб на Ливърпул, след като бе отсъдена спорна дузпа, която в 13-ата минута бе превърната в гол от Сандер Берге. Ливърпул стигна до обрат след голове на Роберто Фирмино (41 минута) и Диого Жота в 64-ата. Две минути по-рано Салах вкара гол, след като овладя пас на Александър-Арнолд, но попадението бе отменено заради засада след намесата на ВАР.

В други мачове от кръга Манчестър Юнайтед и Челси завършиха 0:0, а Фулъм загуби с 1:2 от Кристъл Палас.