БНР | 27.10.2020 07:58:22 | 77

Участващ с "уайлд кард" отстрани поставен във Виена

Участващия с "уайлд кард" представител на домакините Юрий Родионов поднесе голямата изненада в първия ден на турнира по тенис в зала от категория АТР 500 във Виена с награден фонд 1,55 милиона евро.

153-ият в световната ранглиста Родионов, който дебютира в надпреварата, отстрани в левичарско дерби поставения под номер 8 Денис Шаповалов (Канада) с 6:4, 7:5 след 88 минути игра.

21-годишният австриец навакса изоставане от 2:4 и със серия от четири поредни гейма стигна до обрат в първия сет. Двубоят продължи равностойно с предимство на сервиращите, но при 6:5 Родионов се възползва от единствения шанс за пробив във втория сет и затвори мача в своя полза.

Шампионът в турнира през 2018 година Кевин Андерсън (Южна Африка) спаси три мачбола при успеха над австриеца Денис Новак със 7:6(2), 4:6, 7:6(6) след 2.44 часа игра.

Андерсън пласира 18 аса, а в тайбрека на третия сет той навакса изоставане от 3:6 точки срещу участващия с "уайлд кард" Новак и със серия от пет поредни разигравания достигна до победата.

Във втория кръг южноафриканецът ще играе срещу Пабло Кареньо Буста (Испания), който елиминира номер 7 Гаел Монфис с 6:1, 2:0 и отказване на французина заради болки във врата.

Петият в схемата Андрей Рубльов (Русия) постигна 35-ата си победа за сезона в 42 мача след 6:3, 6:2 над квалификанта Норберт Гомбош (Словакия).
Рубльов е в серия от шест поредни успеха, след като на 18 октомври спечели турнира на родна земя в Санкт Петербург.